Audi 100 1996

Evidováno
115
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
255 213 km
Dovezeno (63 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 278 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Audi 100 ročníku 1996 má v ČR 115 vozů. V provozu jich zůstává 34 vozů (29,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 54,8 % (63 vozů).

Ročník 199692,5 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta (48,7 %), 2.6 Benzín (27,0 %), 2.8 Benzín (13,9 %).

Barevně převládá zelená-metal (15,7 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 278 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 255 213 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 212 650 až 320 118 km. To odpovídá asi 8 507 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (36,7 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (54,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku43542,6 %
Brzdové zařízení24524,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13913,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13313,0 %
Řízení686,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
146×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
93×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
89×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
54×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
51×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
44×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
38×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
37×

Z registru vozidel

Složení Audi 100 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,8 % · 3 vozidla
  • Itálie1,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena93,7 % · 59 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Plzeňský kraj19,8 % · 55 prohlídek
  • Středočeský kraj17,3 % · 48 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,9 % · 47 prohlídek
  • ostatní46,0 % · 128 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza15,7 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza14,8 % · 17 vozidel
  • Černá12,2 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza11,3 % · 13 vozidel
  • Stříbrná metalíza10,4 % · 12 vozidel
  • ostatní35,7 % · 41 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
63,1 %
evidováno u 82 vozů
Katalyzátor
46,2 %
evidováno u 60 vozů
Tažné zařízení
43,1 %
evidováno u 56 vozů
Airbag
40,0 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Audi 100

Proklepněte konkrétní Audi 100 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.