Alfa Romeo 166 2004

Evidováno
68
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
205 841 km
Dovezeno (58 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 574 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Alfa Romeo 166 ročníku 2004 má v ČR 68 vozů. V provozu jich zůstává 29 vozů (42,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 85,3 % (58 vozů).

Ročník 200494,7 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 129 kW (69,1 %), 2.4 Nafta 110 kW (20,6 %), 3.2 Benzín 176 kW (5,9 %).

Barevně převládá šedá (26,5 %), druhá nejčastější je šedá-metal (23,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 574 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (92,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 205 841 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 869 až 254 474 km. To odpovídá asi 9 356 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (58,9 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku39033,4 %
Brzdové zařízení28524,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení27923,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11910,2 %
Řízení958,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
146×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
83×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
73×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
68×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
66×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
63×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
61×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
59×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 129 kW4795,6 %–

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 166 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie46,6 % · 27 vozidel
  • Německo13,8 % · 8 vozidel
  • Rakousko10,3 % · 6 vozidel
  • Belgie3,4 % · 2 vozidla
  • Francie1,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,4 % · 2 vozidla
  • země neurčena20,7 % · 12 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj38,7 % · 222 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,8 % · 79 prohlídek
  • Plzeňský kraj13,2 % · 76 prohlídek
  • ostatní34,3 % · 197 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá26,5 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza23,5 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza11,8 % · 8 vozidel
  • Černá10,3 % · 7 vozidel
  • Černá metalíza10,3 % · 7 vozidel
  • ostatní17,6 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
41,2 %
evidováno u 63 vozů
Tažné zařízení
7,8 %
evidováno u 12 vozů
Airbag
7,2 %
evidováno u 11 vozů
Katalyzátor
6,5 %
evidováno u 10 vozů
Pohon na plyn
5,9 %
evidováno u 9 vozů
Klimatizace
5,2 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 26,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 80,0 %EURO 4 · 17,5 %EURO 5 · 2,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2004 patří u 166 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Alfa Romeo 166

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 166 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.