Alfa Romeo 166 1998

Evidováno
78
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
193 039 km
Dovezeno (69 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 412 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1998 Alfa Romeo 166 má v českých registrech 78 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu zůstává 21 vozů (26,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 69 vozů (88,5 %).

Ročník 199892,7 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 100 kW (34,6 %), 3.0 Benzín 166 kW (24,4 %), 2.0 Benzín 114 kW (20,5 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (32,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 412 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 193 039 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 161 772 až 230 964 km. To odpovídá asi 6 894 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (53,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (88,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku21236,7 %
Brzdové zařízení16328,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8314,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6511,2 %
Řízení559,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
77×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
45×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
41×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
41×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
38×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
31×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
27×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
26×

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 166 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie24,6 % · 17 vozidel
  • Belgie1,4 % · 1 vozidlo
  • Německo1,4 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,4 % · 1 vozidlo
  • Slovensko1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena69,6 % · 48 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj26,5 % · 109 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,8 % · 57 prohlídek
  • Středočeský kraj9,2 % · 38 prohlídek
  • ostatní50,5 % · 208 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza32,1 % · 25 vozidel
  • Stříbrná metalíza16,7 % · 13 vozidel
  • Červená metalíza14,1 % · 11 vozidel
  • Černá7,7 % · 6 vozidel
  • Zelená metalíza6,4 % · 5 vozidel
  • ostatní23,1 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
69,6 %
evidováno u 64 vozů
Airbag
30,4 %
evidováno u 28 vozů
Katalyzátor
26,1 %
evidováno u 24 vozů
Tažné zařízení
15,2 %
evidováno u 14 vozů
Klimatizace
10,9 %
evidováno u 10 vozů
ASR
6,5 %
evidováno u 6 vozů
Pohon na plyn
6,5 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Alfa Romeo 166

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 166 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.