Alfa Romeo 166 2003

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 54 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
54
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
196 761 km
Dovezeno (46 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 578 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2003 eviduje registr Alfa Romeo 166 54 vozů. V provozu jich zůstává 22 vozů (40,7 %); ze zahraničí dovezeno 46 vozů (85,2 %).

Ročník 200392,1 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 110 kW (48,1 %), 2.4 Nafta 129 kW (25,9 %), 3.0 Benzín 162 kW (9,3 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (38,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 578 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2002 (93,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 196 761 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 156 364 až 240 622 km. To odpovídá asi 8 555 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (48,4 %), pak následují Plzeňský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku29032,4 %
Brzdové zařízení26429,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16918,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10411,6 %
Řízení677,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
109×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
67×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
63×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
60×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
51×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
41×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
40×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
38×

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 166 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie32,6 % · 15 vozidel
  • Německo13,0 % · 6 vozidel
  • Rakousko6,5 % · 3 vozidla
  • Lucembursko4,3 % · 2 vozidla
  • Belgie2,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena37,0 % · 17 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj21,6 % · 125 prohlídek
  • Plzeňský kraj13,0 % · 75 prohlídek
  • Královéhradecký kraj10,0 % · 58 prohlídek
  • ostatní55,4 % · 320 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza38,9 % · 21 vozidel
  • Černá metalíza18,5 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza14,8 % · 8 vozidel
  • Šedá9,3 % · 5 vozidel
  • Černá7,4 % · 4 vozidla
  • ostatní11,1 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
61,8 %
evidováno u 55 vozů
Airbag
13,5 %
evidováno u 12 vozů
Tažné zařízení
12,4 %
evidováno u 11 vozů
Katalyzátor
12,4 %
evidováno u 11 vozů
Klimatizace
9,0 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 20,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 88,9 %EURO 4 · 11,1 %

Jiné ročníky Alfa Romeo 166

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 166 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.