Alfa Romeo 166 2002

Evidováno
72
Způsobilost na STK
93,5 %
Ø nájezd (medián)
206 694 km
Dovezeno (59 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 659 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2002 Alfa Romeo 166 má v českých registrech 72 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 32 vozů (44,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 59 vozů (81,9 %).

Ročník 200293,5 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 103 kW (40,3 %), 2.4 Nafta 110 kW (37,5 %), 3.0 Benzín 162 kW (12,5 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,0 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 659 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 206 694 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 167 526 až 252 493 km. To odpovídá asi 8 612 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (42,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (81,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku45135,9 %
Brzdové zařízení31324,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení21817,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17914,3 %
Řízení957,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
172×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
84×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
83×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
80×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
64×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
57×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
51×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
51×

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 166 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie30,5 % · 18 vozidel
  • Německo15,3 % · 9 vozidel
  • Belgie3,4 % · 2 vozidla
  • Dánsko1,7 % · 1 vozidlo
  • Lichtenštejnské knížectví1,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,4 % · 2 vozidla
  • země neurčena44,1 % · 26 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj20,0 % · 132 prohlídek
  • Středočeský kraj16,1 % · 106 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,8 % · 71 prohlídek
  • ostatní53,1 % · 350 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,0 % · 18 vozidel
  • Stříbrná metalíza16,7 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza13,9 % · 10 vozidel
  • Modrá8,3 % · 6 vozidel
  • Šedá8,3 % · 6 vozidel
  • ostatní27,8 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
65,8 %
evidováno u 79 vozů
Airbag
20,0 %
evidováno u 24 vozů
Tažné zařízení
12,5 %
evidováno u 15 vozů
Katalyzátor
12,5 %
evidováno u 15 vozů
Klimatizace
8,3 %
evidováno u 10 vozů
ASR
6,7 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 18,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 90,9 %EURO 4 · 9,1 %

Jiné ročníky Alfa Romeo 166

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 166 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.