Alfa Romeo 166 2001

Evidováno
108
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
207 676 km
Dovezeno (95 ks)
88 %

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 900 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2001 Alfa Romeo 166 má v českých registrech 108 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 40 vozů (37,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 95 vozů (88,0 %).

Ročník 200192,7 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 103 kW (57,4 %), 2.4 Nafta 100 kW (11,1 %), 2.0 Benzín 110 kW (7,4 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,0 %), druhá nejčastější je stříbrná (13,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 900 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (91,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 207 676 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 416 až 261 106 km. To odpovídá asi 8 307 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (46,4 %), pak následují Středočeský kraj a Olomoucký kraj.

Vysoký podíl dovozů (88,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku59835,5 %
Brzdové zařízení39323,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32619,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav19311,5 %
Řízení1176,9 %
Výhledy573,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
229×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
108×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
101×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
94×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
88×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
83×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
70×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
60×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 103 kW6291,8 %–

Z registru vozidel

Složení Alfa Romeo 166 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie29,5 % · 28 vozidel
  • Německo9,5 % · 9 vozidel
  • Francie3,2 % · 3 vozidla
  • Rakousko3,2 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko2,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena51,6 % · 49 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj18,1 % · 163 prohlídek
  • Středočeský kraj10,8 % · 97 prohlídek
  • Olomoucký kraj10,1 % · 91 prohlídek
  • ostatní61,0 % · 549 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,0 % · 27 vozidel
  • Stříbrná13,9 % · 15 vozidel
  • Černá13,0 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza12,0 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza9,3 % · 10 vozidel
  • ostatní26,9 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
67,1 %
evidováno u 110 vozů
Airbag
22,6 %
evidováno u 37 vozů
Tažné zařízení
14,6 %
evidováno u 24 vozů
Katalyzátor
11,6 %
evidováno u 19 vozů
Klimatizace
9,1 %
evidováno u 15 vozů
ASR
6,7 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 15,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 68,0 %EURO 2 · 28,0 %EURO 4 · 4,0 %

Jiné ročníky Alfa Romeo 166

Proklepněte konkrétní Alfa Romeo 166 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.