STK CENTRUM VIZOVICE, s.r.o., Zlínská ulice 1160
Zlínská ulice 1160, 76312 Vizovice
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 199 839 prohlídek)
Způsobilost na STK 93,6 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 42 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice ve Vizovicích podle veřejných záznamů: 199 839 kontrol celkem, medián délky prohlídky 42 min, plná způsobilost 93,6 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 32 828 prohlídek, které Zlínská ulice 1160, 76312 Vizovice zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 9:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||
| út | |||||||||||||
| st | |||||||||||||
| čt | |||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 13 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 6,5 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 86 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
208 998 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1045,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
41 199 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 206,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
868 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 4,3 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 199 839 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 0,7 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2013 | 843 | 92,9 % |
| 2014 | 9 004 | 93,4 % |
| 2015 | 12 939 | 93,7 % |
| 2016 | 14 734 | 92,2 % |
| 2017 | 15 841 | 92,8 % |
| 2018 | 16 449 | 92,9 % |
| 2019 | 16 134 | 93,8 % |
| 2020 | 15 555 | 95,4 % |
| 2021 | 16 581 | 95,8 % |
| 2022 | 17 404 | 95,1 % |
| 2023 | 17 295 | 95,2 % |
| 2024 | 18 334 | 92,3 % |
| 2025 | 16 768 | 91,8 % |
| 2026 | 11 958 | 92,4 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
STK CENTRUM VIZOVICE, s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 29259100
- Sídlo
- Štítná nad Vláří-Popov
- Telefon
- 577 018 639
- info@stkvizovice.cz
Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Zlínská 1160, 76312 Vizovice.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Zlínský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 67 825 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 36 229, tedy 53,4 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy.kód 1.2.1.5 | 6,1 / 1 000 | 1,4 / 1 000 |
| Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.kód 4.1.2.1.3 | 80,4 / 1 000 | 18,8 / 1 000 |
| V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.kód 5.3.3.1.1 | 8,5 / 1 000 | 2,7 / 1 000 |
| Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3.kód 4.4.1.1.4 | 6,1 / 1 000 | 2 / 1 000 |
| U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).kód 4.1.1.1.4 | 80,1 / 1 000 | 36 / 1 000 |
| Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny.kód 1.1.11.2.3 | 1,3 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.