Volvo S80 2009

Evidováno
147
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
189 051 km
Dovezeno (66 ks)
45 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 1 778 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 70 000 Kčmedián 155 000 Kčdo 238 854 Kč

V roce 2009 eviduje registr Volva S80 147 vozů. V provozu jich zůstává 131 vozů (89,1 %); ze zahraničí dovezeno 66 vozů (44,9 %).

Ročník 200996,9 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva S80 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 % -
6 let97,4 % -
8 let98,6 % -
10 let95,8 % -
12 let94,2 % -
14 let97,1 % -
16 let96,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 151 kW (32,0 %), 2.4 Nafta 136 kW (23,1 %), 2.4 Nafta 129 kW (12,9 %).

Barevně převládá šedá-metal (27,2 %), druhá nejčastější je černá-metal (15,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 778 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (95,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 189 051 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 122 035 až 263 643 km. To odpovídá asi 11 121 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (44,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku22833,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19629,1 %
Brzdové zařízení10515,6 %
Výhledy7711,4 %
Řízení6810,1 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
99×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
65×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
64×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
60×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
49×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
49×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
44×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
28×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 151 kW4796,0 %220 000 Kč

Cenový odhad

70 000
od Kč
155 000
medián Kč
238 854
do Kč

Při nájezdu kolem 264 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km232 000 Kč
200 000 km190 000 Kč
250 000 km161 000 Kč
300 000 km130 000 Kč
350 000 km120 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo S80 ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 155 000 Kč (při mediánovém nájezdu 264 300 km). Běžné rozpětí je od 70 000 do 238 854 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 256 804 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 60 350 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 232 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 120 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva S80 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie45,5 % · 30 vozidel
  • Německo19,7 % · 13 vozidel
  • Švédsko18,2 % · 12 vozidel
  • Francie4,5 % · 3 vozidla
  • Slovensko4,5 % · 3 vozidla
  • ostatní země7,6 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,4 % · 328 prohlídek
  • Středočeský kraj13,3 % · 236 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,3 % · 130 prohlídek
  • ostatní61,0 % · 1 084 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza27,2 % · 40 vozidel
  • Černá metalíza15,0 % · 22 vozidel
  • Černá12,9 % · 19 vozidel
  • Šedá11,6 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza10,9 % · 16 vozidel
  • ostatní22,4 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
68,1 %
evidováno u 128 vozů
Tažné zařízení
26,6 %
evidováno u 50 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 63,8 %EURO 5 · 36,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2009 patří u S80 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva S80

Proklepněte konkrétní Volvo S80 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.