Volvo S80 2004

Evidováno
142
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
251 190 km
Dovezeno (67 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 1 646 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2004 Volva S80 má v českých registrech 142 vozů. V provozu zůstává 97 vozů (68,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 67 vozů (47,2 %).

Ročník 200494,0 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva S80 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let92,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 120 kW (64,1 %), 2.5 Benzín 154 kW (15,5 %), 2.4 Nafta 96 kW (5,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (23,9 %), druhá nejčastější je šedá (13,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 646 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 251 190 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 536 až 318 201 km. To odpovídá asi 11 418 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (40,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (47,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku47532,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32121,8 %
Brzdové zařízení30420,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1419,6 %
Řízení1308,8 %
Výhledy1006,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
184×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
105×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
79×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
76×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
75×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
63×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
57×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
55×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 120 kW9192,7 %–

Z registru vozidel

Složení Volva S80 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,9 % · 14 vozidel
  • Belgie9,0 % · 6 vozidel
  • Itálie7,5 % · 5 vozidel
  • Francie3,0 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko3,0 % · 2 vozidla
  • ostatní země13,4 % · 9 vozidel
  • země neurčena43,3 % · 29 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha12,9 % · 213 prohlídek
  • Středočeský kraj12,0 % · 198 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj7,4 % · 122 prohlídek
  • ostatní67,6 % · 1 113 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza23,9 % · 34 vozidel
  • Šedá13,4 % · 19 vozidel
  • Černá metalíza12,7 % · 18 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,7 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza9,9 % · 14 vozidel
  • ostatní27,5 % · 39 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
69,2 %
evidováno u 126 vozů
Tažné zařízení
25,8 %
evidováno u 47 vozů
Katalyzátor
10,4 %
evidováno u 19 vozů
Airbag
9,9 %
evidováno u 18 vozů
Klimatizace
8,2 %
evidováno u 15 vozů
Pohon na plyn
7,7 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 66,2 %EURO 4 · 30,9 %EURO 5 · 1,5 %EURO 6 · 1,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Volva S80

Proklepněte konkrétní Volvo S80 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.