Volvo S80 2006

Evidováno
195
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
219 970 km
Dovezeno (91 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 2 234 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 48 380 Kčmedián 65 000 Kčdo 155 000 Kč

Volvo S80 ročníku 2006 má v ČR 195 vozů. V provozu jich zůstává 153 vozů (78,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 46,7 % (91 vozů).

Ročník 200694,3 %
Model celkem95,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva S80 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 20 let klesla plná způsobilost o 6,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,7 % -
6 let98,4 % -
10 let93,3 % -
18 let85,9 % -
20 let92,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 136 kW (43,6 %), 2.4 Nafta 120 kW (20,0 %), 4.4 Benzín 232 kW (9,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (27,2 %), druhá nejčastější je černá-metal (12,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 234 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 95,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 219 970 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 497 až 290 716 km. To odpovídá asi 10 998 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (43,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (46,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku42329,9 %
Brzdové zařízení33423,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32623,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1279,0 %
Řízení1077,6 %
Výhledy976,9 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
146×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
124×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
104×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
79×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
76×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
74×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
66×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
55×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 136 kW8594,2 %63 000 Kč

Cenový odhad

48 380
od Kč
65 000
medián Kč
155 000
do Kč

Při nájezdu kolem 350 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
250 000 km85 000 Kč
300 000 km70 000 Kč
350 000 km65 000 Kč
400 000 km56 000 Kč
450 000 km56 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo S80 ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 65 000 Kč (při mediánovém nájezdu 350 000 km). Běžné rozpětí je od 48 380 do 155 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 181 540 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 40 078 Kč.

S nájezdem 250 000 km vychází odhad na 85 000 Kč, s nájezdem 450 000 km na 56 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva S80 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo25,3 % · 23 vozidel
  • Belgie7,7 % · 7 vozidel
  • Itálie7,7 % · 7 vozidel
  • Švédsko7,7 % · 7 vozidel
  • Francie6,6 % · 6 vozidel
  • ostatní země22,0 % · 20 vozidel
  • země neurčena23,1 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,9 % · 378 prohlídek
  • Středočeský kraj11,7 % · 262 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,4 % · 233 prohlídek
  • ostatní60,9 % · 1 361 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza27,2 % · 53 vozidel
  • Černá metalíza12,3 % · 24 vozidel
  • Šedá10,8 % · 21 vozidel
  • Modrá metalíza9,7 % · 19 vozidel
  • Černá8,7 % · 17 vozidel
  • ostatní31,3 % · 61 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
69,8 %
evidováno u 173 vozů
Tažné zařízení
20,2 %
evidováno u 50 vozů
Katalyzátor
11,3 %
evidováno u 28 vozů
Pohon na plyn
8,9 %
evidováno u 22 vozů
Airbag
8,1 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 86,8 %EURO 3 · 12,3 %EURO 5 · 0,9 %

Jiné ročníky Volva S80

Proklepněte konkrétní Volvo S80 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.