Volkswagen Tiguan 2018

2.0 Nafta 176 kW

Kód motoru: CUA · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
176 kW
Výkon (239 k)
~2 000 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
169 g/km
Ø CO₂
229 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 851 kg· rozvor 2 734 mm· délka 4 601 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
42
V provozu
39
Způsobilost na STK
98,0 %
STK kontrol
195

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 195 prohlídek)

Cenový odhadod 445 000 Kčmedián 480 795 Kčdo 533 448 Kč

Šestá nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Tiguanu ročníku 2018 je 2.0 Nafta 176 kW - registr eviduje 42 vozů (3,4 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CUA (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace98,0 %
Ročník celkem97,8 %
Model celkem96,9 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,7 %
100-200 000 km95,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,0 % (195 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,8 %).

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 348 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 42 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CUA
97,6 %41 ks
CFF
2,4 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Tiguanu 2018

Cenový odhad

445 000
od Kč
480 795
medián Kč
533 448
do Kč

Při nájezdu kolem 171 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km626 000 Kč
100 000 km564 000 Kč
150 000 km512 000 Kč
200 000 km442 000 Kč
250 000 km391 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 176 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 480 795 Kč (při typickém nájezdu 171 078 km). Běžné rozmezí je 445 000–533 448 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (447 576 Kč) je tato motorizace o 7 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 626 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 391 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Tiguanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Tiguan 2018 2.0 Nafta 176 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.