Volkswagen T-Roc 2022

Evidováno
204
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
34 130 km
Dovezeno (33 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 518 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 446 192 Kčmedián 499 000 Kčdo 558 670 Kč

Volkswagen T-Roc ročníku 2022 má v ČR 204 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 199 vozů (97,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 16,2 % (33 vozů).

Ročník 202298,6 %
Model celkem98,7 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu T-Roc 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,4 %30 000 až 60 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (62,7 %), 1.0 Benzín 81 kW (26,0 %), 2.0 Nafta 110 kW (4,9 %).

Nejčastější barva je šedá (32,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 518 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,6 %. Model jako celek dosahuje 98,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 34 130 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 16 457 až 55 953 km. To odpovídá asi 8 533 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
4×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.4
2×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×
6
Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky).
Výhledy · kód 3.4.3.1
1×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW12898,1 %519 951 Kč
1.0 Benzín 81 kW5399,3 %426 900 Kč

Cenový odhad

446 192
od Kč
499 000
medián Kč
558 670
do Kč

Při nájezdu kolem 54 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km530 000 Kč
50 000 km500 000 Kč
75 000 km472 000 Kč
100 000 km442 000 Kč
125 000 km418 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen T-Roc ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 000 Kč (při mediánovém nájezdu 53 928 km). Běžné rozpětí je od 446 192 do 558 670 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 629 270 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 407 188 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 530 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 418 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu T-Roc 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 22 vozidel
  • Maďarsko12,1 % · 4 vozidla
  • Švédsko6,1 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,0 % · 1 vozidlo
  • Francie3,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena3,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,1 % · 223 prohlídek
  • Středočeský kraj18,0 % · 93 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,6 % · 81 prohlídek
  • ostatní23,4 % · 121 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,4 % · 66 vozidel
  • Bílá23,5 % · 48 vozidel
  • Modrá17,2 % · 35 vozidel
  • Černá12,7 % · 26 vozidel
  • Červená12,7 % · 26 vozidel
  • ostatní1,5 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
18,5 %
evidováno u 187 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 84,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 010 vozů Volkswagenu T-Roc 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
74,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
70,5 %
vyvezeno 27,5 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Volkswagenu T-Roc

Proklepněte konkrétní Volkswagen T-Roc 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.