Volkswagen T-Roc 2018
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 1 069 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 346 454 Kčmedián 386 947 Kčdo 430 000 Kč
V roce 2018 eviduje registr Volkswagenu T-Roc 280 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 251 vozů (89,6 %); ze zahraničí dovezeno 67 vozů (23,9 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu T-Roc 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,2 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 98,3 % | 40 000 až 90 000 km |
| 8 let | 98,1 % | 60 000 až 120 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (36,1 %), 1.0 Benzín 85 kW (31,4 %), 2.0 Nafta 110 kW (17,1 %).
Nejčastější barva je bílá (33,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 069 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 98,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 59 209 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 938 až 93 244 km. To odpovídá asi 7 401 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (50,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 110 kW | 101 | 98,3 % | 413 808 Kč |
| 1.0 Benzín 85 kW | 88 | 98,6 % | 328 520 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 48 | 98,0 % | 386 211 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 124 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 442 000 Kč |
| 100 000 km | 400 000 Kč |
| 150 000 km | 360 000 Kč |
| 200 000 km | 309 000 Kč |
| 250 000 km | 266 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen T-Roc ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 386 947 Kč (při mediánovém nájezdu 124 388 km). Běžné rozpětí je od 346 454 do 430 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 453 591 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 311 322 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 442 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 266 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu T-Roc 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo67,2 % · 45 vozidel
- Maďarsko7,5 % · 5 vozidel
- Rakousko6,0 % · 4 vozidla
- Itálie4,5 % · 3 vozidla
- Slovensko4,5 % · 3 vozidla
- ostatní země9,0 % · 6 vozidel
- země neurčena1,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,0 % · 524 prohlídek
- Středočeský kraj26,8 % · 287 prohlídek
- Jihomoravský kraj20,7 % · 221 prohlídek
- ostatní3,5 % · 37 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá33,6 % · 94 vozidel
- Šedá22,1 % · 62 vozidel
- Modrá13,9 % · 39 vozidel
- Oranžová10,7 % · 30 vozidel
- Černá7,5 % · 21 vozidel
- ostatní12,1 % · 34 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 47,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 503 vozů Volkswagenu T-Roc 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volkswagen T-Roc 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.