Toyota Verso 2014

Evidováno
155
Způsobilost na STK
97,0 %
Ø nájezd (medián)
104 482 km
Dovezeno (30 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 941 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 152 082 Kčmedián 171 394 Kčdo 230 000 Kč

Pro Toyotu Verso ročníku 2014 eviduje registr 155 vozů. Aktivně jezdí 152 vozů (98,1 %), dovoz tvoří 19,4 % ročníku (30 vozů).

Ročník 201497,0 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Toyoty Verso 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,0 %40 000 až 90 000 km
6 let96,5 %60 000 až 130 000 km
8 let98,7 %70 000 až 150 000 km
10 let96,3 %90 000 až 190 000 km
12 let98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 108 kW (48,4 %), 1.6 Nafta 82 kW (27,7 %), 2.0 Nafta 91 kW (14,2 %).

Nejčastější barva je bílá (34,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 941 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 104 482 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 493 až 153 807 km. To odpovídá asi 8 707 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku38730,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28022,1 %
Brzdové zařízení26020,5 %
Výhledy15111,9 %
Identifikace vozidla745,8 %
Řízení655,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav503,9 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
154×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
140×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
133×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
109×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
103×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
63×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
46×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
39×

Na co se zaměřit u ročníku 2014

Závady, které technici u Toyoty Verso 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1A2,55×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A2,07×
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 313 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.112 let248
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.112 let1 229
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.112 let140

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,7 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P223757×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 2 204 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 108 kW7597,8 %235 000 Kč
1.6 Nafta 82 kW4397,3 %165 000 Kč

Cenový odhad

152 082
od Kč
171 394
medián Kč
230 000
do Kč

Při nájezdu kolem 164 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km251 000 Kč
100 000 km208 000 Kč
150 000 km179 000 Kč
200 000 km148 000 Kč
250 000 km129 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Toyota Verso ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 171 394 Kč (při mediánovém nájezdu 163 709 km). Běžné rozpětí je od 152 082 do 230 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 255 720 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 95 567 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 251 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 129 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Toyoty Verso 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,3 % · 19 vozidel
  • Francie13,3 % · 4 vozidla
  • Itálie13,3 % · 4 vozidla
  • Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha41,2 % · 465 prohlídek
  • Středočeský kraj30,6 % · 346 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,2 % · 319 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá34,8 % · 54 vozidel
  • Šedá18,1 % · 28 vozidel
  • Hnědá12,3 % · 19 vozidel
  • Stříbrná7,1 % · 11 vozidel
  • Červená6,5 % · 10 vozidel
  • ostatní21,3 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
41,3 %
evidováno u 241 vozů
ABS
37,7 %
evidováno u 220 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,2 %EURO 6 · 3,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 583 vozů Toyoty Verso 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
41,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
91,6 %
vyvezeno 6,9 % · zaniklo 0,9 %

Jiné ročníky Toyoty Verso

Proklepněte konkrétní Toyotu Verso 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.