Toyota Verso 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 022 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 199 900 Kčmedián 274 900 Kčdo 279 900 Kč
Ročník 2017 Toyoty Verso má v českých registrech 209 vozů. V provozu zůstává 204 vozů (97,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 10 vozů (4,8 %).
Jak ročník stárne
Toyoty Verso 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 97,5 % | 50 000 až 100 000 km |
| 8 let | 96,0 % | 70 000 až 130 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 108 kW (79,4 %), 1.6 Nafta 82 kW (9,6 %), 1.6 Benzín 97 kW (8,1 %).
Nejčastější barva je šedá (59,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 022 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 66 342 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 810 až 100 009 km. To odpovídá asi 7 371 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (44,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Podíl dovozů (4,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 129 | 31,8 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 118 | 29,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 83 | 20,4 % |
| Výhledy | 76 | 18,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2017
Závady, které technici u Toyoty Verso 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1 | A | 1,48× |
| Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1 | A | 1,36× |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1 | A | 1,34× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 12 let | 194 |
| Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.1 | 12 let | 397 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 12 let | 1 229 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 108 kW | 166 | 97,2 % | 279 264 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 156 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 351 000 Kč |
| 100 000 km | 315 000 Kč |
| 150 000 km | 278 000 Kč |
| 200 000 km | 236 000 Kč |
| 250 000 km | 204 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota Verso ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 274 900 Kč (při mediánovém nájezdu 156 120 km). Běžné rozpětí je od 199 900 do 279 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 280 458 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 151 249 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 351 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 204 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty Verso 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo50,0 % · 5 vozidel
- Belgie10,0 % · 1 vozidlo
- Itálie10,0 % · 1 vozidlo
- Lucembursko10,0 % · 1 vozidlo
- Švédsko10,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena10,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,0 % · 492 prohlídek
- Středočeský kraj33,0 % · 369 prohlídek
- Jihočeský kraj23,0 % · 257 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá59,8 % · 125 vozidel
- Bílá23,0 % · 48 vozidel
- Červená11,0 % · 23 vozidel
- Modrá3,3 % · 7 vozidel
- Černá2,9 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 53,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 646 vozů Toyoty Verso 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Toyotu Verso 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.