Toyota Verso 2016

Evidováno
141
Způsobilost na STK
97,5 %
Ø nájezd (medián)
80 060 km
Dovezeno (19 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 772 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 201 205 Kčmedián 252 450 Kčdo 279 868 Kč

Ročník 2016 Toyoty Verso má v českých registrech 141 vozů. V provozu zůstává 136 vozů (96,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 19 vozů (13,5 %).

Ročník 201697,5 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Toyoty Verso 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,1 %40 000 až 70 000 km
6 let97,2 %50 000 až 110 000 km
8 let96,5 %70 000 až 140 000 km
10 let97,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 108 kW (67,4 %), 1.6 Nafta 82 kW (27,0 %), 1.6 Benzín 97 kW (5,7 %).

Nejčastější barva je šedá (48,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 772 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 060 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 352 až 121 573 km. To odpovídá asi 8 006 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (48,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (13,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13528,5 %
Brzdové zařízení12526,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11223,6 %
Výhledy10221,5 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
74×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
65×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
45×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
39×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
39×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
31×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
26×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
21×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 735 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 108 kW9597,5 %268 494 Kč

Cenový odhad

201 205
od Kč
252 450
medián Kč
279 868
do Kč

Při nájezdu kolem 132 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km321 000 Kč
100 000 km276 000 Kč
150 000 km239 000 Kč
200 000 km202 000 Kč
250 000 km176 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Toyota Verso ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 252 450 Kč (při mediánovém nájezdu 132 027 km). Běžné rozpětí je od 201 205 do 279 868 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 294 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 186 920 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 321 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 176 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Toyoty Verso 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo47,4 % · 9 vozidel
  • Itálie21,1 % · 4 vozidla
  • Slovensko15,8 % · 3 vozidla
  • Belgie10,5 % · 2 vozidla
  • Švédsko5,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha48,6 % · 495 prohlídek
  • Středočeský kraj28,7 % · 292 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,7 % · 231 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá48,2 % · 68 vozidel
  • Bílá32,6 % · 46 vozidel
  • Červená14,9 % · 21 vozidel
  • Hnědá2,8 % · 4 vozidla
  • Černá1,4 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,4 %
evidováno u 232 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 96,7 %EURO 5 · 3,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 534 vozů Toyoty Verso 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
61,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,0 %
vyvezeno 6,0 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Toyoty Verso

Proklepněte konkrétní Toyotu Verso 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.