Toyota Celica 1997

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
92,8 %
Ø nájezd (medián)
191 492 km
Dovezeno (42 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 467 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1997 Toyoty Celicy má v českých registrech 50 vozů. V provozu zůstává 36 vozů (72,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 42 vozů (84,0 %).

Ročník 199792,8 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 85 kW (44,0 %), 1.8 Benzín (18,0 %), 2.0 Benzín (16,0 %).

Nejčastější barva je černá (32,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 467 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1996 (91,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 191 492 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 160 090 až 228 485 km. To odpovídá asi 6 603 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku38042,4 %
Brzdové zařízení19121,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16618,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9010,0 %
Řízení697,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
134×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
75×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
73×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
49×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
48×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
42×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
41×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
40×

Z registru vozidel

Složení Toyoty Celicy 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie14,3 % · 6 vozidel
  • Německo4,8 % · 2 vozidla
  • Slovensko2,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena78,6 % · 33 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj22,3 % · 104 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,5 % · 91 prohlídek
  • Zlínský kraj14,6 % · 68 prohlídek
  • ostatní43,7 % · 204 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá32,0 % · 16 vozidel
  • Stříbrná metalíza10,0 % · 5 vozidel
  • Modrá metalíza8,0 % · 4 vozidla
  • Stříbrná8,0 % · 4 vozidla
  • Šedá8,0 % · 4 vozidla
  • ostatní34,0 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
60,0 %
evidováno u 45 vozů
Katalyzátor
25,3 %
evidováno u 19 vozů
Airbag
21,3 %
evidováno u 16 vozů
Klimatizace
6,7 %
evidováno u 5 vozů
Pohon na plyn
5,3 %
evidováno u 4 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 78,9 %EURO 1 · 15,8 %EURO 3 · 5,3 %

Jiné ročníky Toyoty Celicy

Proklepněte konkrétní Toyotu Celicu 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.