Toyota Celica 1996

Evidováno
67
Způsobilost na STK
91,4 %
Ø nájezd (medián)
195 027 km
Dovezeno (57 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 513 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 188 800 Kčmedián 280 000 Kčdo 725 500 Kč

Toyota Celica ročníku 1996 má v ČR 67 vozů. V provozu jich zůstává 27 vozů (40,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 85,1 % (57 vozů).

Ročník 199691,4 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 85 kW (41,8 %), 1.8 Benzín (23,9 %), 2.0 Benzín 129 kW (20,9 %).

Barevně převládá černá (22,4 %), druhá nejčastější je červená-základní (17,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 513 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 026 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 002 až 239 320 km. To odpovídá asi 6 501 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (34,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku44042,0 %
Brzdové zařízení22421,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení17817,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav969,2 %
Řízení595,6 %
Výhledy504,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
143×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
88×
3
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
65×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
65×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
62×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
50×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
50×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
38×

Cenový odhad

188 800
od Kč
280 000
medián Kč
725 500
do Kč

Při nájezdu kolem 135 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km444 000 Kč
100 000 km331 000 Kč
150 000 km266 000 Kč
200 000 km224 000 Kč
250 000 km214 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Toyota Celicy ročníku 1996 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 280 000 Kč (při mediánovém nájezdu 135 100 km). Běžné rozpětí je od 188 800 do 725 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 820 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 100 500 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 444 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 214 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Toyoty Celicy 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo17,5 % · 10 vozidel
  • Itálie8,8 % · 5 vozidel
  • Polsko1,8 % · 1 vozidlo
  • Slovensko1,8 % · 1 vozidlo
  • Švédsko1,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena66,7 % · 38 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj13,3 % · 68 prohlídek
  • Zlínský kraj13,3 % · 68 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,3 % · 63 prohlídek
  • ostatní61,2 % · 314 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá22,4 % · 15 vozidel
  • Červená základní17,9 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza11,9 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza11,9 % · 8 vozidel
  • Modrá6,0 % · 4 vozidla
  • ostatní29,9 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
41,7 %
evidováno u 40 vozů
Katalyzátor
25,0 %
evidováno u 24 vozů
Airbag
13,5 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 25,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 62,5 %EURO 2 · 37,5 %

Jiné ročníky Toyoty Celicy

Proklepněte konkrétní Toyotu Celicu 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.