Toyota Celica 1993

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 56 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
56
Způsobilost na STK
91,0 %
Ø nájezd (medián)
202 226 km
Dovezeno (39 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 6,9 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 365 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr Toyoty Celicy 56 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 25 vozů (44,6 %); ze zahraničí dovezeno 39 vozů (69,6 %).

Ročník 199391,0 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 77 kW (30,4 %), 1.6 Benzín (30,4 %), 2.0 Benzín (14,3 %).

Barevně převládá červená-základní (28,6 %), druhá nejčastější je černá (21,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 365 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 91,0 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 202 226 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 016 až 243 016 km. To odpovídá asi 6 128 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,6 %), pak následují Zlínský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (69,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku31543,2 %
Brzdové zařízení18425,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení10013,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav689,3 %
Řízení638,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
114×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
70×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
55×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
45×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
42×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
30×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
28×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
27×

Z registru vozidel

Složení Toyoty Celicy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,3 % · 4 vozidla
  • Itálie2,6 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko2,6 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,6 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko2,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena79,5 % · 31 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,3 % · 45 prohlídek
  • Zlínský kraj11,2 % · 41 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,1 % · 37 prohlídek
  • ostatní66,3 % · 242 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní28,6 % · 16 vozidel
  • Černá21,4 % · 12 vozidel
  • Červená14,3 % · 8 vozidel
  • Bílá5,4 % · 3 vozidla
  • Zelená metalíza5,4 % · 3 vozidla
  • ostatní25,0 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
23,5 %
evidováno u 19 vozů
ABS
17,3 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 19,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 87,5 %EURO 2 · 12,5 %

Jiné ročníky Toyoty Celicy

Proklepněte konkrétní Toyotu Celicu 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.