Suzuki Wagon R 2005
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 2 006 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2005 eviduje registr Suzuki Wagon Ru 199 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 140 vozů (70,4 %); ze zahraničí dovezeno 40 vozů (20,1 %).
Jak ročník stárne
Suzuki Wagon Ru 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 20 let klesla plná způsobilost o 5,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,6 % | - |
| 6 let | 86,1 % | - |
| 8 let | 95,4 % | - |
| 10 let | 93,2 % | - |
| 12 let | 92,1 % | - |
| 14 let | 89,6 % | - |
| 16 let | 91,8 % | - |
| 18 let | 96,6 % | - |
| 20 let | 89,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 68 kW (53,3 %), 1.3 Benzín 69 kW (34,2 %), 1.3 Benzín 56 kW (6,5 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (23,1 %), druhá nejčastější je modrá-metal (22,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 006 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 91,1 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 104 369 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 805 až 145 590 km. To odpovídá asi 4 970 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Olomouckém kraji (35,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 020 | 40,4 % |
| Brzdové zařízení | 596 | 23,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 367 | 14,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 201 | 8,0 % |
| Řízení | 161 | 6,4 % |
| Výhledy | 127 | 5,0 % |
| Identifikace vozidla | 50 | 2,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2005
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 68 kW | 106 | 94,7 % | – |
| 1.3 Benzín 69 kW | 68 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Suzuki Wagon Ru 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo45,0 % · 18 vozidel
- Dánsko10,0 % · 4 vozidla
- Francie10,0 % · 4 vozidla
- Belgie7,5 % · 3 vozidla
- Rakousko2,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena22,5 % · 9 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Olomoucký kraj9,2 % · 184 prohlídek
- Středočeský kraj8,7 % · 175 prohlídek
- Jihočeský kraj7,7 % · 154 prohlídek
- ostatní74,4 % · 1 493 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza23,1 % · 46 vozidel
- Modrá metalíza22,6 % · 45 vozidel
- Šedá metalíza10,6 % · 21 vozidel
- Zelená metalíza9,0 % · 18 vozidel
- Červená8,5 % · 17 vozidel
- ostatní26,1 % · 52 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 31,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2005 patří u Wagon Ru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Wagon R 2005
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.