Suzuki Wagon R 1997

Evidováno
72
Způsobilost na STK
85,9 %
Ø nájezd (medián)
138 740 km
Dovezeno (69 ks)
96 %

Způsobilé na 30 dnů 8,0 % · Nezpůsobilé 4,2 % (celkem 12,2 % bez plné způsobilosti, z 361 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Suzuki Wagon R ročníku 1997 má v ČR 72 vozů. V provozu jich zůstává 2 vozy (2,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 95,8 % (69 vozů).

Ročník 199785,9 %
Model celkem91,1 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 48 kW (86,1 %), 1.0 Benzín (13,9 %).

Barevně převládá šedá-metal (19,4 %), druhá nejčastější je fialová-metal (18,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 361 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 85,9 %. Model jako celek dosahuje 91,1 %, tento ročník je tedy o 5,2 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 85,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,0 % a „Nezpůsobilé“ 4,2 % ze všech prohlídek (celkem 12,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 138 740 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 111 892 až 180 616 km. To odpovídá asi 4 784 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (36,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (95,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25545,1 %
Brzdové zařízení18532,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6711,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5910,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
97×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
64×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
44×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
35×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
27×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
18×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
17×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 48 kW6285,2 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Wagon Ru 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo14,5 % · 10 vozidel
  • Rakousko2,9 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena81,2 % · 56 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj9,4 % · 34 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,1 % · 33 prohlídek
  • Středočeský kraj7,5 % · 27 prohlídek
  • ostatní74,0 % · 267 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza19,4 % · 14 vozidel
  • Fialová metalíza18,1 % · 13 vozidel
  • Zelená metalíza15,3 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza6,9 % · 5 vozidel
  • Modrá světlá6,9 % · 5 vozidel
  • ostatní33,3 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
39,2 %
evidováno u 31 vozů
Tažné zařízení
29,1 %
evidováno u 23 vozů
Katalyzátor
25,3 %
evidováno u 20 vozů
ABS
12,7 %
evidováno u 10 vozů
Klimatizace
5,1 %
evidováno u 4 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 je mezi ročníky Wagon Ru podprůměrný. Plná způsobilost je o 5,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Suzuki Wagon Ru

Proklepněte konkrétní Suzuki Wagon R 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.