Škoda Scala 2026

Evidováno
230
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
5 701 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 288 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 503 950 Kčmedián 542 500 Kčdo 587 999 Kč

Pro Škodu Scalu ročníku 2026 eviduje registr 230 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 214 vozů (93,0 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).

Ročník 202699,6 %
Model celkem98,7 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 85 kW (50,0 %), 1.5 Benzín 110 kW (37,8 %), 1.0 Benzín 70 kW (12,2 %).

Nejčastější barva je šedá (39,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 288 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 98,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 5 701 km, běžně v rozmezí 2 540 až 13 931 km.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (54,2 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 85 kW11599,2 %534 799 Kč
1.5 Benzín 110 kW87100,0 %613 541 Kč

Cenový odhad

503 950
od Kč
542 500
medián Kč
587 999
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km525 000 Kč
50 000 km495 000 Kč
75 000 km454 000 Kč
100 000 km440 000 Kč
125 000 km369 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Škoda Scaly ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 542 500 Kč (při mediánovém nájezdu 6 km). Běžné rozpětí je od 503 950 do 587 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 629 970 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 479 989 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 525 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 369 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Škody Scaly 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,6 % · 65 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,6 % · 45 prohlídek
  • Plzeňský kraj3,5 % · 10 prohlídek
  • ostatní58,3 % · 168 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá39,1 % · 90 vozidel
  • Bílá30,9 % · 71 vozidel
  • Modrá13,9 % · 32 vozidel
  • Černá10,0 % · 23 vozidel
  • Červená6,1 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,3 %
evidováno u 1 039 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 7 236 vozů Škody Scaly 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
88,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,3 %
vyvezeno 2,2 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Škody Scaly

Proklepněte konkrétní Škodu Scalu 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.