Renault Safrane 2000

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 54 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
54
Způsobilost na STK
93,5 %
Ø nájezd (medián)
204 173 km
Dovezeno (46 ks)
85 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 313 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2000 Renaultu Safrane má v českých registrech 54 vozů. V provozu zůstává 18 vozů (33,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 46 vozů (85,2 %).

Ročník 200093,5 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 82 kW (31,5 %), 2.4 Benzín 121 kW (22,2 %), 2.9 Benzín 140 kW (14,8 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 313 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 173 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 000 až 252 151 km. To odpovídá asi 7 853 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,3 %), pak následují Praha a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (85,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24542,6 %
Brzdové zařízení17831,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9716,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav559,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
99×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
54×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
50×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
49×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
29×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
28×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
25×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
21×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Safrane 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie6,5 % · 3 vozidla
  • Německo4,3 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko4,3 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko2,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena82,6 % · 38 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,5 % · 61 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,0 % · 50 prohlídek
  • Pardubický kraj9,6 % · 30 prohlídek
  • ostatní55,0 % · 172 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza33,3 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza20,4 % · 11 vozidel
  • Zelená metalíza16,7 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza5,6 % · 3 vozidla
  • Modrá tmavá5,6 % · 3 vozidla
  • ostatní18,5 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
75,4 %
evidováno u 52 vozů
Airbag
40,6 %
evidováno u 28 vozů
Tažné zařízení
36,2 %
evidováno u 25 vozů
Katalyzátor
34,8 %
evidováno u 24 vozů
Pohon na plyn
11,6 %
evidováno u 8 vozů
Klimatizace
10,1 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Renaultu Safrane

Proklepněte konkrétní Renault Safrane 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.