Renault Safrane 1995
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 362 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1995 Renaultu Safrane má v českých registrech 132 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 12 vozů (9,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 91 vozů (68,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (31,8 %), 2.5 Nafta (21,2 %), 3.0 Benzín (18,2 %).
Barevně převládá modrá-metal (22,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (19,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 362 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1994 (96,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 219 718 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 170 331 až 261 632 km. To odpovídá asi 7 088 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,7 %), pak následují Ústecký kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (68,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 154 | 59,0 % |
| Brzdové zařízení | 107 | 41,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Renaultu Safrane 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie1,1 % · 1 vozidlo
- Německo1,1 % · 1 vozidlo
- Rakousko1,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena96,7 % · 88 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj11,9 % · 43 prohlídek
- Hlavní město Praha8,3 % · 30 prohlídek
- Ústecký kraj8,3 % · 30 prohlídek
- ostatní71,5 % · 259 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza22,0 % · 29 vozidel
- Zelená metalíza19,7 % · 26 vozidel
- Šedá metalíza15,2 % · 20 vozidel
- Modrá tmavá9,1 % · 12 vozidel
- Červená metalíza8,3 % · 11 vozidel
- ostatní25,8 % · 34 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Proklepněte konkrétní Renault Safrane 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.