Renault Safrane 1998

Evidováno
117
Způsobilost na STK
89,3 %
Ø nájezd (medián)
218 817 km
Dovezeno (82 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 8,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti, z 556 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1998 Renaultu Safrane má v českých registrech 117 vozů. V provozu zůstává 29 vozů (24,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 82 vozů (70,1 %).

Ročník 199889,3 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 82 kW (33,3 %), 2.4 Benzín 121 kW (23,1 %), 1.9 Benzín 100 kW (19,7 %).

Barevně převládá modrá-metal (25,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (19,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 556 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 89,3 %. Model jako celek dosahuje 93,2 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 89,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (92,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 218 816 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 194 až 267 147 km. To odpovídá asi 7 815 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (70,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku37842,0 %
Brzdové zařízení28031,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14616,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9510,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
148×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
90×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
67×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
65×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
52×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
39×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
38×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
38×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Safrane 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo2,4 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko1,2 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,1 % · 78 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,7 % · 82 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,3 % · 63 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,4 % · 52 prohlídek
  • ostatní64,6 % · 359 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza25,6 % · 30 vozidel
  • Šedá metalíza19,7 % · 23 vozidel
  • Zelená metalíza18,8 % · 22 vozidel
  • Modrá tmavá5,1 % · 6 vozidel
  • Stříbrná4,3 % · 5 vozidel
  • ostatní26,5 % · 31 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
76,5 %
evidováno u 101 vozů
Airbag
48,5 %
evidováno u 64 vozů
Tažné zařízení
37,1 %
evidováno u 49 vozů
Katalyzátor
35,6 %
evidováno u 47 vozů
Klimatizace
7,6 %
evidováno u 10 vozů
Pohon na plyn
7,6 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Safrane podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Renaultu Safrane

Proklepněte konkrétní Renault Safrane 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.