Nissan Sunny 1996

Evidováno
127
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
185 075 km
Dovezeno (107 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 383 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Nissanu Sunny má v českých registrech 127 vozů. V provozu zůstává 14 vozů (11,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 107 vozů (84,3 %).

Ročník 199692,1 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Sunny 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let84,4 % -
16 let92,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 55 kW (33,1 %), 1.4 Benzín (18,1 %), 2.0 Nafta (15,7 %).

Barevně převládá modrá-metal (17,3 %), druhá nejčastější je bílá (16,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 383 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (94,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 075 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 697 až 222 186 km. To odpovídá asi 6 169 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (39,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku53044,4 %
Brzdové zařízení27823,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15212,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav14412,1 %
Řízení897,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
187×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
122×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
105×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
64×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
56×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
56×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
54×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
48×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 55 kW4290,5 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Sunny 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,9 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,1 % · 105 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj27,9 % · 107 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,2 % · 89 prohlídek
  • Středočeský kraj20,4 % · 78 prohlídek
  • ostatní28,5 % · 109 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza17,3 % · 22 vozidel
  • Bílá16,5 % · 21 vozidel
  • Červená základní16,5 % · 21 vozidel
  • Šedá metalíza11,0 % · 14 vozidel
  • Červená metalíza7,9 % · 10 vozidel
  • ostatní30,7 % · 39 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
35,5 %
evidováno u 61 vozů
Tažné zařízení
34,3 %
evidováno u 59 vozů
Airbag
11,0 %
evidováno u 19 vozů
ABS
5,8 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1996 je mezi ročníky Sunny podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Nissanu Sunny

Proklepněte konkrétní Nissan Sunny 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.