Mercedes-Benz GLA 2024

Evidováno
120
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
12 803 km
Dovezeno (5 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 849 250 Kčmedián 919 990 Kčdo 999 990 Kč

Ročník 2024 Mercedes-Benz GLA má v českých registrech 120 vozů. V provozu zůstává 88 vozů (73,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 5 vozů (4,2 %).

Ročník 202499,6 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (53,3 %), 1.3 Benzín 120 kW (14,2 %), 2.0 Benzín 140 kW (10,8 %).

Nejčastější barva je černá (37,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 12 803 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 032 až 17 999 km. To odpovídá asi 6 402 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (59,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (4,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
2
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
3
Vyznačené údaje na povinném štítku výrobce (v případě označení výrobce vozidla, VIN/výrobní číslo podvozku) neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený), nestanoví-li výrobce jinak.
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.4
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW6499,2 %949 000 Kč

Cenový odhad

849 250
od Kč
919 990
medián Kč
999 990
do Kč

Při nájezdu kolem 18 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km903 000 Kč
50 000 km847 000 Kč
75 000 km788 000 Kč
100 000 km733 000 Kč
125 000 km695 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLA ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 919 990 Kč (při mediánovém nájezdu 18 200 km). Běžné rozpětí je od 849 250 do 999 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 048 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 799 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 903 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 695 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLA 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,0 % · 2 vozidla
  • Francie20,0 % · 1 vozidlo
  • Itálie20,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena20,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha30,5 % · 73 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,2 % · 34 prohlídek
  • Středočeský kraj6,7 % · 16 prohlídek
  • ostatní48,5 % · 116 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá37,5 % · 45 vozidel
  • Bílá21,7 % · 26 vozidel
  • Šedá20,8 % · 25 vozidel
  • Červená10,8 % · 13 vozidel
  • Modrá9,2 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
23,8 %
evidováno u 91 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLA

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLA 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.