Mercedes-Benz GLA 2016

Evidováno
104
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
71 187 km
Dovezeno (17 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 649 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 868 Kčmedián 369 990 Kčdo 417 882 Kč

V roce 2016 eviduje registr Mercedes-Benz GLA 104 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 98 vozů (94,2 %); ze zahraničí dovezeno 17 vozů (16,3 %).

Ročník 201697,8 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLA 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,4 % -
6 let98,8 % -
8 let97,6 % -
10 let96,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 100 kW (45,2 %), 2.1 Nafta 130 kW (36,5 %), 2.0 Benzín 155 kW (10,6 %).

Nejčastější barva je bílá (31,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 649 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 71 187 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 243 až 106 061 km. To odpovídá asi 7 119 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (52,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
14×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
7×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
5×
6
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
7
Některá část systému mechanického odpružení je poškozená opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.1
3×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 100 kW4797,1 %375 478 Kč

Cenový odhad

339 868
od Kč
369 990
medián Kč
417 882
do Kč

Při nájezdu kolem 118 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km449 000 Kč
100 000 km392 000 Kč
150 000 km340 000 Kč
200 000 km299 000 Kč
250 000 km271 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLA ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 369 990 Kč (při mediánovém nájezdu 117 716 km). Běžné rozpětí je od 339 868 do 417 882 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 456 571 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 313 579 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 449 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 271 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLA 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo58,8 % · 10 vozidel
  • Belgie11,8 % · 2 vozidla
  • Francie5,9 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko5,9 % · 1 vozidlo
  • Slovensko5,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha52,0 % · 402 prohlídek
  • Středočeský kraj27,3 % · 211 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,7 % · 160 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,7 % · 33 vozidel
  • Černá26,9 % · 28 vozidel
  • Šedá20,2 % · 21 vozidel
  • Červená12,5 % · 13 vozidel
  • Hnědá3,8 % · 4 vozidla
  • ostatní4,8 % · 5 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
6,5 %
evidováno u 43 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,1 %EURO 5 · 0,9 %

Majitelé a osud v registru

Z 661 vozů Mercedes-Benz GLA 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
86,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
54,2 %
vyvezeno 41,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLA

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLA 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.