Mercedes-Benz GLA 2018

Evidováno
99
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
50 463 km
Dovezeno (11 ks)
11 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 488 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 377 949 Kčmedián 429 000 Kčdo 510 024 Kč

Ročník 2018 Mercedes-Benz GLA má v českých registrech 99 vozů. V provozu zůstává 92 vozů (92,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 11 vozů (11,1 %).

Ročník 201899,4 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLA 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,4 % -
6 let98,2 % -
8 let97,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 100 kW (46,5 %), 2.0 Benzín 135 kW (19,2 %), 2.1 Nafta 130 kW (10,1 %).

Nejčastější barva je bílá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 488 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (97,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 50 463 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 34 811 až 79 838 km. To odpovídá asi 6 308 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (51,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (11,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
8×
3
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
4×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×
7
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
2×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 100 kW4698,8 %398 814 Kč

Cenový odhad

377 949
od Kč
429 000
medián Kč
510 024
do Kč

Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km473 000 Kč
75 000 km444 000 Kč
100 000 km429 000 Kč
125 000 km402 000 Kč
150 000 km375 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLA ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 429 000 Kč (při mediánovém nájezdu 99 514 km). Běžné rozpětí je od 377 949 do 510 024 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 543 380 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 330 786 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 473 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 375 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLA 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,5 % · 5 vozidel
  • Maďarsko18,2 % · 2 vozidla
  • Francie9,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko9,1 % · 1 vozidlo
  • Slovensko9,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,4 % · 306 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,4 % · 175 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,2 % · 114 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá32,3 % · 32 vozidel
  • Šedá24,2 % · 24 vozidel
  • Černá20,2 % · 20 vozidel
  • Červená15,2 % · 15 vozidel
  • Hnědá6,1 % · 6 vozidel
  • ostatní2,0 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,4 %
evidováno u 38 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLA

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLA 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.