Mercedes-Benz GLA 2021

Evidováno
108
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
39 160 km
Dovezeno (10 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 281 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 639 000 Kčmedián 701 631 Kčdo 730 978 Kč

Mercedes-Benz GLA ročníku 2021 má v ČR 108 vozů. V provozu jich zůstává 103 vozů (95,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 9,3 % (10 vozů).

Ročník 202199,6 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz GLA 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky100,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (38,9 %), 1.3 Benzín 118 kW (19,4 %), 2.0 Benzín 165 kW (14,8 %).

Barevně převládá šedá (28,7 %), druhá nejčastější je bílá (25,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 281 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 39 160 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 289 až 59 422 km. To odpovídá asi 7 832 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (62,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (9,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
6×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
3
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
1×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
6
Některý spojovací prvek upevnění nápravy uvolněný, prasklý nebo chybí nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodících tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou větší vůle než provozní.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.2.1
1×
7
Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled.
Výhledy · kód 3.1.1.1
1×
8
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
1×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW4299,1 %701 631 Kč

Cenový odhad

639 000
od Kč
701 631
medián Kč
730 978
do Kč

Při nájezdu kolem 81 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km813 000 Kč
50 000 km757 000 Kč
75 000 km710 000 Kč
100 000 km673 000 Kč
125 000 km636 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz GLA ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 701 631 Kč (při mediánovém nájezdu 81 339 km). Běžné rozpětí je od 639 000 do 730 978 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 800 663 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 599 799 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 813 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 636 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz GLA 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 8 vozidel
  • Slovensko20,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha58,0 % · 163 prohlídek
  • Středočeský kraj19,6 % · 55 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,7 % · 44 prohlídek
  • ostatní6,8 % · 19 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,7 % · 31 vozidel
  • Bílá25,0 % · 27 vozidel
  • Černá25,0 % · 27 vozidel
  • Červená12,0 % · 13 vozidel
  • Modrá7,4 % · 8 vozidel
  • ostatní1,9 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,0 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz GLA

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz GLA 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.