Land Rover Range Rover Evoque 2016

2.0 Nafta 132 kW

Kód motoru: 204DTD

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
132 kW
Výkon (180 k)
~2 000 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
135 g/km
Ø CO₂
196 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 801 kg· rozvor 2 660 mm· délka 4 362 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
43
V provozu
41
Způsobilost na STK
96,4 %
STK kontrol
228

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 228 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 329 225 Kčmedián 372 450 Kčdo 410 429 Kč

V nabídce Land Rover Range Rover Evoque ročníku 2016 obsadila motorizace 2.0 Nafta 132 kW první pozici: 43 vozů (47,8 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 204DTD.

Tato motorizace96,4 %
Ročník celkem96,9 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,5 %
100-200 000 km95,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,4 % (228 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,9 %).

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Nafta 110 kW (96,8 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 494 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Land Rover Range Rover Evoque 2016

Cenový odhad

329 225
od Kč
372 450
medián Kč
410 429
do Kč

Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km465 000 Kč
100 000 km396 000 Kč
150 000 km347 000 Kč
200 000 km307 000 Kč
250 000 km275 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 132 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 372 450 Kč (při typickém nájezdu 117 346 km). Běžné rozmezí je 329 225–410 429 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2016 (315 400 Kč) je tato motorizace o 18 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 465 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 275 000 Kč.

Jiné ročníky Land Rover Range Rover Evoque

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Evoque 2016 2.0 Nafta 132 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.