Land Rover Range Rover Evoque 2016

Evidováno
90
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
77 189 km
Dovezeno (31 ks)
34 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 494 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 283 243 Kčmedián 315 400 Kčdo 360 000 Kč

Ročník 2016 Land Rover Range Rover Evoque má v českých registrech 90 vozů. V provozu zůstává 86 vozů (95,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 31 vozů (34,4 %).

Ročník 201696,9 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 132 kW (47,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (44,4 %), 2.0 Benzín 177 kW (7,8 %).

Barevně převládá bílá (26,7 %), druhá nejčastější je červená (24,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 494 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 77 189 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 51 561 až 111 813 km. To odpovídá asi 7 719 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (55,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
52×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
21×
3
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
13×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
10×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
9×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
9×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
7×

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 132 kW4396,4 %372 450 Kč
2.0 Nafta 110 kW4096,8 %302 188 Kč

Cenový odhad

283 243
od Kč
315 400
medián Kč
360 000
do Kč

Při nájezdu kolem 144 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km420 000 Kč
100 000 km356 000 Kč
150 000 km313 000 Kč
200 000 km276 000 Kč
250 000 km248 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Range Rover Evoque ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 315 400 Kč (při mediánovém nájezdu 143 793 km). Běžné rozpětí je od 283 243 do 360 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 410 070 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 260 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 420 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 248 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Range Rover Evoque 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo35,5 % · 11 vozidel
  • Itálie29,0 % · 9 vozidel
  • Francie9,7 % · 3 vozidla
  • Belgie6,5 % · 2 vozidla
  • Rakousko6,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země9,7 % · 3 vozidla
  • země neurčena3,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,4 % · 264 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj24,1 % · 119 prohlídek
  • Středočeský kraj19,6 % · 97 prohlídek
  • ostatní2,8 % · 14 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá26,7 % · 24 vozidel
  • Červená24,4 % · 22 vozidel
  • Šedá20,0 % · 18 vozidel
  • Černá10,0 % · 9 vozidel
  • Oranžová6,7 % · 6 vozidel
  • ostatní12,2 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
21,0 %
evidováno u 69 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 61,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,0 %EURO 5 · 1,5 %EURO 4 · 0,5 %

Jiné ročníky Land Rover Range Rover Evoque

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Evoque 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.