Land Rover Range Rover Evoque 2016

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: 204DTD

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
5 l/100 km
Ø spotřeba
132 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1G· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 767 kg· rozvor 2 662 mm· délka 4 368 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
40
V provozu
39
Způsobilost na STK
96,8 %
STK kontrol
221

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 221 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 278 305 Kčmedián 302 188 Kčdo 325 816 Kč

2.0 Nafta 110 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Land Rover Range Rover Evoque ročníku 2016. V registrech je evidováno 40 vozů (44,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 204DTD.

Tato motorizace96,8 %
Ročník celkem96,9 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,9 %
100-200 000 km94,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,8 % (221 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,9 %).

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 494 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Land Rover Range Rover Evoque 2016

Cenový odhad

278 305
od Kč
302 188
medián Kč
325 816
do Kč

Při nájezdu kolem 159 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km408 000 Kč
100 000 km346 000 Kč
150 000 km304 000 Kč
200 000 km269 000 Kč
250 000 km243 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 302 188 Kč (při typickém nájezdu 158 943 km). Běžné rozmezí je 278 305–325 816 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (315 400 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 408 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 243 000 Kč.

Jiné ročníky Land Rover Range Rover Evoque

Proklepněte konkrétní Land Rover Range Rover Evoque 2016 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.