Kia Soul 2015
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 57 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 374 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 154 012 Kčmedián 161 094 Kčdo 182 484 Kč
Ročník 2015 Kie Soulu má v českých registrech 57 vozů. V provozu zůstává 56 vozů (98,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 7 vozů (12,3 %).
Jak ročník stárne
Kie Soulu 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 4,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | - |
| 6 let | 97,4 % | - |
| 8 let | 95,3 % | - |
| 10 let | 91,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 97 kW (77,2 %), Elektro 81 kW (12,3 %), 1.6 Nafta 94 kW (10,5 %).
Nejčastější barva je bílá (40,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 374 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2012 (94,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 69 440 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 755 až 103 522 km. To odpovídá asi 6 313 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,8 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (12,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 76 | 54,3 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 64 | 45,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 97 kW | 44 | 96,9 % | 160 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 126 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 217 000 Kč |
| 100 000 km | 178 000 Kč |
| 150 000 km | 151 000 Kč |
| 200 000 km | 124 000 Kč |
| 250 000 km | 106 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Soulu ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 161 094 Kč (při mediánovém nájezdu 126 017 km). Běžné rozpětí je od 154 012 do 182 484 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 191 090 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 150 625 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 217 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 106 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Soulu 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Norsko28,6 % · 2 vozidla
- Francie14,3 % · 1 vozidlo
- Itálie14,3 % · 1 vozidlo
- Německo14,3 % · 1 vozidlo
- Rakousko14,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj39,8 % · 186 prohlídek
- Hlavní město Praha34,5 % · 161 prohlídek
- Moravskoslezský kraj25,7 % · 120 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá40,4 % · 23 vozidel
- Červená17,5 % · 10 vozidel
- Šedá10,5 % · 6 vozidel
- Modrá8,8 % · 5 vozidel
- Modrá metalíza5,3 % · 3 vozidla
- ostatní17,5 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 49,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Soulu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Kii Soul 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.