Kia Soul 2016
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 52 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 274 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 180 281 Kčmedián 200 000 Kčdo 218 675 Kč
Pro Kii Soul ročníku 2016 eviduje registr 52 vozů. Aktivně jezdí 52 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 30,8 % ročníku (16 vozů).
Jak ročník stárne
Kie Soulu 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 11,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,8 % | - |
| 6 let | 97,3 % | - |
| 8 let | 92,5 % | - |
| 10 let | 85,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 97 kW (63,5 %), Elektro 81 kW (13,5 %), 1.6 Nafta 100 kW (9,6 %).
Nejčastější barva je bílá (30,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 274 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2015 (97,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 63 588 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 237 až 94 785 km. To odpovídá asi 6 359 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,6 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 130 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 268 000 Kč |
| 100 000 km | 221 000 Kč |
| 150 000 km | 188 000 Kč |
| 200 000 km | 155 000 Kč |
| 250 000 km | 133 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Soulu ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 200 000 Kč (při mediánovém nájezdu 129 728 km). Běžné rozpětí je od 180 281 do 218 675 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 279 817 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 170 139 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 268 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 133 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Soulu 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo37,5 % · 6 vozidel
- Rakousko25,0 % · 4 vozidla
- Francie6,3 % · 1 vozidlo
- Itálie6,3 % · 1 vozidlo
- Kanada6,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země12,5 % · 2 vozidla
- země neurčena6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj40,6 % · 158 prohlídek
- Hlavní město Praha35,5 % · 138 prohlídek
- Moravskoslezský kraj23,9 % · 93 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá30,8 % · 16 vozidel
- Červená21,2 % · 11 vozidel
- Modrá19,2 % · 10 vozidel
- Černá7,7 % · 4 vozidla
- Šedá7,7 % · 4 vozidla
- ostatní13,5 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Kii Soul 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.