Kia Shuma 2002

Evidováno
152
Způsobilost na STK
89,6 %
Ø nájezd (medián)
123 415 km
Dovezeno (32 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 9,4 % bez plné způsobilosti, z 1 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2002 Kie Shumy má v českých registrech 152 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 27 vozů (17,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 32 vozů (21,1 %).

Ročník 200289,6 %
Model celkem90,5 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Shumy 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let81,7 % -
10 let84,6 % -
12 let86,4 % -
14 let88,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 75 kW (42,8 %), 1.6 Benzín (23,7 %), 1.6 Benzín 74 kW (16,4 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,1 %), druhá nejčastější je stříbrná (10,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 89,6 %. Model jako celek dosahuje 90,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 123 415 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 89 671 až 157 709 km. To odpovídá asi 5 142 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (47,1 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku97340,0 %
Brzdové zařízení64926,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení44618,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2229,1 %
Řízení923,8 %
Výhledy512,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
355×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
207×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
207×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
162×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
138×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
121×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
118×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
98×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 75 kW6590,0 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Shumy 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo31,3 % · 10 vozidel
  • Dánsko3,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena65,6 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj20,3 % · 247 prohlídek
  • Středočeský kraj11,6 % · 142 prohlídek
  • Královéhradecký kraj11,1 % · 135 prohlídek
  • ostatní57,0 % · 695 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,1 % · 32 vozidel
  • Stříbrná10,5 % · 16 vozidel
  • Zelená metalíza9,9 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza9,2 % · 14 vozidel
  • Šedá metalíza9,2 % · 14 vozidel
  • ostatní40,1 % · 61 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Airbag
66,7 %
evidováno u 116 vozů
Katalyzátor
42,0 %
evidováno u 73 vozů
ABS
38,5 %
evidováno u 67 vozů
Tažné zařízení
26,4 %
evidováno u 46 vozů
Pohon na plyn
9,8 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 100,0 %

Jiné ročníky Kie Shumy

Proklepněte konkrétní Kii Shumu 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.