Kia Shuma 1998

Evidováno
133
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
154 901 km
Dovezeno (115 ks)
86 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 2,5 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 525 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1998 eviduje registr Kie Shumy 133 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 17 vozů (12,8 %); ze zahraničí dovezeno 115 vozů (86,5 %).

Ročník 199892,1 %
Model celkem90,5 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 65 kW (82,0 %), 1.8 Benzín 81 kW (15,0 %), 1.5 Benzín+LPG 65 kW (3,0 %).

Barevně převládá modrá-metal (20,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (12,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 525 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 90,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 154 901 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 127 197 až 186 775 km. To odpovídá asi 5 532 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (38,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (86,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku33843,5 %
Brzdové zařízení21627,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15920,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav648,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
118×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
74×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
71×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
53×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
51×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
42×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
41×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
40×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 65 kW10993,2 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Shumy 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo7,0 % · 8 vozidel
  • Itálie0,9 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko0,9 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,9 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,7 % · 102 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj12,0 % · 63 prohlídek
  • Středočeský kraj10,1 % · 53 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,5 % · 50 prohlídek
  • ostatní68,4 % · 359 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza20,3 % · 27 vozidel
  • Šedá metalíza12,0 % · 16 vozidel
  • Červená základní9,0 % · 12 vozidel
  • Modrá tmavá9,0 % · 12 vozidel
  • Zelená metalíza7,5 % · 10 vozidel
  • ostatní42,1 % · 56 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
53,0 %
evidováno u 71 vozů
Airbag
44,8 %
evidováno u 60 vozů
Katalyzátor
37,3 %
evidováno u 50 vozů
Tažné zařízení
15,7 %
evidováno u 21 vozů
Klimatizace
7,5 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 patří u Shumy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Shumy

Proklepněte konkrétní Kii Shumu 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.