Jeep Cherokee 1993

Evidováno
90
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
193 469 km
Dovezeno (56 ks)
62 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 483 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr Jeepu Cherokee 90 vozů. V provozu jich zůstává 32 vozů (35,6 %); ze zahraničí dovezeno 56 vozů (62,2 %).

Ročník 199393,3 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín (27,8 %), 2.1 Nafta (15,6 %), 4.0 Benzín 135 kW (10,0 %).

Nejčastější barva je zelená-metal (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 483 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1992 (90,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 193 469 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 157 885 až 252 572 km. To odpovídá asi 5 863 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,0 %), pak následují Zlínský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (62,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku53343,7 %
Brzdové zařízení28923,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16713,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12610,3 %
Řízení1068,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
174×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
158×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
108×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
69×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
56×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
51×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
46×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
44×

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,4 % · 3 vozidla
  • Lucembursko1,8 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena91,1 % · 51 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,0 % · 92 prohlídek
  • Zlínský kraj13,0 % · 63 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,2 % · 59 prohlídek
  • ostatní55,7 % · 269 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza35,6 % · 32 vozidel
  • Černá21,1 % · 19 vozidel
  • Červená základní8,9 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza7,8 % · 7 vozidel
  • Bílá5,6 % · 5 vozidel
  • ostatní21,1 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
71,1 %
evidováno u 81 vozů
Katalyzátor
34,2 %
evidováno u 39 vozů
ABS
13,2 %
evidováno u 15 vozů
Pohon na plyn
11,4 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 71,4 %EURO 2 · 28,6 %

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.