Jeep Cherokee 1992

Evidováno
73
Způsobilost na STK
90,8 %
Ø nájezd (medián)
209 229 km
Dovezeno (48 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 346 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Jeep Cherokee ročníku 1992 eviduje registr 73 vozů. Aktivně jezdí 28 vozů (38,4 %), dovoz tvoří 65,8 % ročníku (48 vozů).

Ročník 199290,8 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín (52,1 %), 2.1 Nafta (17,8 %), 4.0 Benzín 136 kW (15,1 %).

Barevně převládá černá (28,8 %), druhá nejčastější je zelená-metal (27,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 346 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 90,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (87,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 209 229 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 169 700 až 238 128 km. To odpovídá asi 6 154 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,8 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (65,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku32539,3 %
Brzdové zařízení20324,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12014,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9611,6 %
Řízení8310,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
107×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
85×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
79×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
53×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
46×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
38×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
38×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
32×

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,2 % · 2 vozidla
  • Rakousko4,2 % · 2 vozidla
  • Francie2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena89,6 % · 43 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,1 % · 59 prohlídek
  • Středočeský kraj17,1 % · 59 prohlídek
  • Ústecký kraj9,8 % · 34 prohlídek
  • ostatní56,1 % · 194 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá28,8 % · 21 vozidel
  • Zelená metalíza27,4 % · 20 vozidel
  • Modrá metalíza17,8 % · 13 vozidel
  • Bílá6,8 % · 5 vozidel
  • Červená metalíza6,8 % · 5 vozidel
  • ostatní12,3 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,2 %
evidováno u 60 vozů
Katalyzátor
39,1 %
evidováno u 36 vozů
ABS
19,6 %
evidováno u 18 vozů
Pohon na plyn
15,2 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 4 · 25,0 %EURO 2 · 25,0 %

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.