Fiat Fiorino 2011

Evidováno
221
Způsobilost na STK
93,8 %
Ø nájezd (medián)
112 863 km
Dovezeno (19 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 921 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Fiat Fiorino ročníku 2011 má v ČR 221 vozů. V provozu jich zůstává 187 vozů (84,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 8,6 % (19 vozů).

Ročník 201193,8 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Fiorina 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 8,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,7 % -
6 let95,5 % -
8 let90,2 % -
10 let95,6 % -
12 let92,1 % -
14 let87,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 54 kW (40,7 %), 1.2 Nafta 55 kW (30,8 %), 1.4 Benzín+LPG 54 kW (17,2 %).

Barevně převládá bílá (27,1 %), druhá nejčastější je červená-základní (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 921 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2010 (95,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 112 863 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 70 509 až 171 526 km. To odpovídá asi 7 524 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (8,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku68029,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení52523,1 %
Brzdové zařízení31413,8 %
Výhledy1898,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1868,2 %
Obtěžování okolí1607,0 %
Řízení1446,3 %
Identifikace vozidla733,2 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
253×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
223×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
148×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
122×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
96×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
90×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
89×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
76×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 970 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 54 kW9094,1 %–
1.2 Nafta 55 kW6892,7 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Fiorina 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko36,8 % · 7 vozidel
  • Německo21,1 % · 4 vozidla
  • Itálie10,5 % · 2 vozidla
  • Slovensko10,5 % · 2 vozidla
  • Francie5,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena5,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,0 % · 268 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,9 % · 228 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj9,9 % · 190 prohlídek
  • ostatní64,3 % · 1 235 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá27,1 % · 60 vozidel
  • Červená základní14,0 % · 31 vozidel
  • Zelená metalíza12,7 % · 28 vozidel
  • Červená8,6 % · 19 vozidel
  • Modrá8,6 % · 19 vozidel
  • ostatní29,0 % · 64 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,7 %
evidováno u 164 vozů
Tažné zařízení
28,9 %
evidováno u 82 vozů
Pohon na plyn
18,7 %
evidováno u 53 vozů
Katalyzátor
14,4 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 65,9 %EURO 4 · 32,5 %EURO 6 · 0,8 %EURO 3 · 0,8 %

Jiné ročníky Fiatu Fiorina

Proklepněte konkrétní Fiat Fiorino 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.