Fiat Fiorino 2010
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 2 099 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Fiat Fiorino ročníku 2010 eviduje registr 232 vozů. Aktivně jezdí 184 vozů (79,3 %), dovoz tvoří 12,1 % ročníku (28 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Fiorina 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,3 % | - |
| 6 let | 98,1 % | - |
| 8 let | 95,6 % | - |
| 10 let | 96,6 % | - |
| 12 let | 93,9 % | - |
| 14 let | 92,2 % | - |
| 16 let | 94,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Nafta 55 kW (53,0 %), 1.4 Benzín 54 kW (37,9 %), 1.4 Benzín+LPG 54 kW (5,6 %).
Barevně převládá bílá (24,1 %), druhá nejčastější je červená (18,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 099 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 129 110 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 81 888 až 182 947 km. To odpovídá asi 8 069 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,8 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.
Podíl dovozů (12,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 833 | 32,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 626 | 24,7 % |
| Brzdové zařízení | 351 | 13,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 221 | 8,7 % |
| Výhledy | 200 | 7,9 % |
| Řízení | 167 | 6,6 % |
| Identifikace vozidla | 72 | 2,8 % |
| Obtěžování okolí | 67 | 2,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2010
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Nafta 55 kW | 123 | 95,5 % | – |
| 1.4 Benzín 54 kW | 88 | 94,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Fiorina 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo42,9 % · 12 vozidel
- Itálie25,0 % · 7 vozidel
- Rakousko14,3 % · 4 vozidla
- Francie10,7 % · 3 vozidla
- Dánsko3,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj17,2 % · 362 prohlídek
- Hlavní město Praha12,6 % · 264 prohlídek
- Jihočeský kraj11,5 % · 241 prohlídek
- ostatní58,7 % · 1 232 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá24,1 % · 56 vozidel
- Červená18,1 % · 42 vozidel
- Červená základní9,5 % · 22 vozidel
- Šedá metalíza8,6 % · 20 vozidel
- Zelená metalíza7,8 % · 18 vozidel
- ostatní31,9 % · 74 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat Fiorino 2010
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.