Fiat Fiorino 2008
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 2 587 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2008 Fiatu Fiorina má v českých registrech 252 vozů. V provozu zůstává 179 vozů (71,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 45 vozů (17,9 %).
Jak ročník stárne
Fiatu Fiorina 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 85,0 % | - |
| 14 let | 92,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Nafta 55 kW (55,6 %), 1.4 Benzín 54 kW (39,3 %), 1.4 Benzín+LPG 54 kW (5,2 %).
Barevně převládá bílá (25,8 %), druhá nejčastější je červená-základní (16,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 587 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2000 (89,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 140 880 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 91 224 až 198 578 km. To odpovídá asi 7 827 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 273 | 33,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 890 | 23,2 % |
| Brzdové zařízení | 608 | 15,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 366 | 9,6 % |
| Výhledy | 227 | 5,9 % |
| Řízení | 206 | 5,4 % |
| Obtěžování okolí | 131 | 3,4 % |
| Identifikace vozidla | 127 | 3,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Nafta 55 kW | 140 | 93,1 % | – |
| 1.4 Benzín 54 kW | 99 | 93,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Fiorina 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,0 % · 27 vozidel
- Rakousko20,0 % · 9 vozidel
- Itálie4,4 % · 2 vozidla
- Nizozemsko4,4 % · 2 vozidla
- Slovensko4,4 % · 2 vozidla
- ostatní země6,7 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj14,4 % · 372 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,5 % · 348 prohlídek
- Jihočeský kraj11,6 % · 299 prohlídek
- ostatní60,6 % · 1 568 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,8 % · 65 vozidel
- Červená základní16,7 % · 42 vozidel
- Červená14,3 % · 36 vozidel
- Šedá metalíza7,9 % · 20 vozidel
- Modrá5,6 % · 14 vozidel
- ostatní29,8 % · 75 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 34,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat Fiorino 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.