Fiat Fiorino 2012
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 859 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Fiat Fiorino ročníku 2012 má v ČR 105 vozů. V provozu jich zůstává 87 vozů (82,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 6,7 % (7 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Fiorina 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 98,6 % | - |
| 8 let | 89,4 % | - |
| 10 let | 93,8 % | - |
| 12 let | 90,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 54 kW (44,8 %), 1.4 Benzín+LPG 54 kW (21,9 %), 1.2 Nafta 55 kW (15,2 %).
Nejčastější barva je bílá (32,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 859 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2011 (93,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 119 637 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 71 706 až 178 546 km. To odpovídá asi 8 545 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,3 %), pak následují Praha a Vysočina.
Podíl dovozů (6,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 302 | 30,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 249 | 25,1 % |
| Brzdové zařízení | 163 | 16,4 % |
| Výhledy | 101 | 10,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 90 | 9,1 % |
| Obtěžování okolí | 88 | 8,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 54 kW | 47 | 97,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Fiorina 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko28,6 % · 2 vozidla
- Švýcarsko28,6 % · 2 vozidla
- Itálie14,3 % · 1 vozidlo
- Lucembursko14,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj21,9 % · 188 prohlídek
- Hlavní město Praha15,7 % · 135 prohlídek
- Kraj Vysočina14,1 % · 121 prohlídek
- ostatní48,3 % · 415 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá32,4 % · 34 vozidel
- Červená základní12,4 % · 13 vozidel
- Modrá11,4 % · 12 vozidel
- Zelená metalíza10,5 % · 11 vozidel
- Červená9,5 % · 10 vozidel
- ostatní23,8 % · 25 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat Fiorino 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.