Daihatsu Feroza 1996

Evidováno
105
Způsobilost na STK
90,5 %
Ø nájezd (medián)
64 890 km
Dovezeno (69 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 602 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Daihatsu Ferozu ročníku 1996 eviduje registr 105 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 32 vozů (30,5 %), dovoz tvoří 65,7 % ročníku (69 vozů).

Ročník 199690,5 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 70 kW (88,6 %), 1.6 Benzín (11,4 %).

Barevně převládá zelená-metal (27,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 602 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 64 890 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 497 až 92 100 km. To odpovídá asi 2 163 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (38,0 %), pak následují Středočeský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (65,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku94647,7 %
Brzdové zařízení41921,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20310,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1949,8 %
Řízení1246,3 %
Výhledy974,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
272×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
267×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
183×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
91×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
91×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
89×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
76×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
76×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 70 kW9390,7 %–

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Ferozy 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo29,0 % · 20 vozidel
  • Rakousko7,2 % · 5 vozidel
  • Itálie1,4 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko1,4 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena59,4 % · 41 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj19,1 % · 115 prohlídek
  • Středočeský kraj16,3 % · 98 prohlídek
  • Kraj Vysočina15,0 % · 90 prohlídek
  • ostatní49,7 % · 299 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza27,6 % · 29 vozidel
  • Šedá metalíza14,3 % · 15 vozidel
  • Červená metalíza9,5 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza7,6 % · 8 vozidel
  • Červená tmavá6,7 % · 7 vozidel
  • ostatní34,3 % · 36 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
79,7 %
evidováno u 94 vozů
Katalyzátor
27,1 %
evidováno u 32 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 13,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 87,5 %EURO 1 · 12,5 %

Jiné ročníky Daihatsu Ferozy

Proklepněte konkrétní Daihatsu Ferozu 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.