Daihatsu Feroza 1993

Evidováno
146
Způsobilost na STK
90,1 %
Ø nájezd (medián)
66 094 km
Dovezeno (102 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti, z 887 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr Daihatsu Ferozy 146 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 50 vozů (34,2 %); ze zahraničí dovezeno 102 vozů (69,9 %).

Ročník 199390,0 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 70 kW (68,5 %), 1.6 Benzín (28,8 %), 1.6 Benzín+LPG 70 kW (2,7 %).

Barevně převládá zelená-metal (21,2 %), druhá nejčastější je černá (12,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 887 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 90,0 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (91,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 66 094 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 114 až 93 379 km. To odpovídá asi 2 003 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (35,2 %), pak následují Vysočina a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (69,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku96748,2 %
Brzdové zařízení39119,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25012,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav20910,4 %
Řízení1165,8 %
Výhledy733,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
290×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
274×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
191×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
111×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
77×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
74×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
69×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
66×

Motorizace ročníku 1993

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 70 kW10089,7 %–

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Ferozy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo18,6 % · 19 vozidel
  • Rakousko5,9 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)2,9 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena71,6 % · 73 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj10,8 % · 96 prohlídek
  • Kraj Vysočina10,1 % · 90 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,8 % · 87 prohlídek
  • ostatní69,2 % · 614 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza21,2 % · 31 vozidel
  • Černá12,3 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza12,3 % · 18 vozidel
  • Černá metalíza6,2 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza5,5 % · 8 vozidel
  • ostatní42,5 % · 62 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
80,5 %
evidováno u 124 vozů
Katalyzátor
26,0 %
evidováno u 40 vozů
Pohon na plyn
5,2 %
evidováno u 8 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Daihatsu Ferozy

Proklepněte konkrétní Daihatsu Ferozu 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.