Daihatsu Feroza 1990
Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 357 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1990 eviduje registr Daihatsu Ferozy 72 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 16 vozů (22,2 %); ze zahraničí dovezeno 62 vozů (86,1 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 70 kW (72,2 %), 1.6 Benzín (27,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (23,6 %), druhá nejčastější je černá (18,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 357 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 63 862 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 31 031 až 95 187 km. To odpovídá asi 1 774 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (37,4 %), pak následují Jihočeský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (86,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 452 | 49,2 % |
| Brzdové zařízení | 196 | 21,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 115 | 12,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 95 | 10,3 % |
| Řízení | 61 | 6,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1990
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 70 kW | 52 | 92,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Daihatsu Ferozy 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo14,5 % · 9 vozidel
- Německo (NDR)1,6 % · 1 vozidlo
- Rakousko1,6 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko1,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena80,6 % · 50 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Zlínský kraj15,4 % · 55 prohlídek
- Jihočeský kraj14,8 % · 53 prohlídek
- Středočeský kraj10,9 % · 39 prohlídek
- ostatní58,8 % · 210 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza23,6 % · 17 vozidel
- Černá18,1 % · 13 vozidel
- Černá metalíza13,9 % · 10 vozidel
- Bílá9,7 % · 7 vozidel
- Červená metalíza8,3 % · 6 vozidel
- ostatní26,4 % · 19 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1990 patří u Ferozy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Daihatsu Ferozu 1990
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.