Daihatsu Feroza 1991

Evidováno
101
Způsobilost na STK
90,4 %
Ø nájezd (medián)
70 866 km
Dovezeno (83 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 2,1 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 578 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1991 eviduje registr Daihatsu Ferozy 101 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 32 vozů (31,7 %); ze zahraničí dovezeno 83 vozů (82,2 %).

Ročník 199190,4 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 70 kW (67,3 %), 1.6 Benzín (32,7 %).

Barevně převládá bílá (13,9 %), druhá nejčastější je černá (11,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 578 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 90,4 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 90,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 2,1 % ze všech prohlídek (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (93,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 70 866 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 786 až 93 718 km. To odpovídá asi 2 025 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (34,1 %), pak následují Vysočina a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku73147,1 %
Brzdové zařízení31420,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19812,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1529,8 %
Řízení996,4 %
Výhledy593,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
211×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
183×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
140×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
73×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
56×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
55×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
53×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
49×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 70 kW6890,9 %–

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Ferozy 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo20,5 % · 17 vozidel
  • Itálie1,2 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)1,2 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena75,9 % · 63 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj10,7 % · 62 prohlídek
  • Kraj Vysočina10,6 % · 61 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,2 % · 59 prohlídek
  • ostatní68,5 % · 396 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá13,9 % · 14 vozidel
  • Černá11,9 % · 12 vozidel
  • Červená metalíza9,9 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza7,9 % · 8 vozidel
  • Červená tmavá6,9 % · 7 vozidel
  • ostatní49,5 % · 50 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,1 %
evidováno u 95 vozů
Katalyzátor
17,7 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 83,3 %EURO 2 · 16,7 %

Jiné ročníky Daihatsu Ferozy

Proklepněte konkrétní Daihatsu Ferozu 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.