Daihatsu

modely a spolehlivost v ČR

V evidenci od ročníku 1968 po ročník 2014.

Evidováno
8 524
V provozu
2 611
Způsobilost na STK
92,4 %
Ø stáří
28,1 roku

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 25 742 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Značka Daihatsu má na českých silnicích stabilní zastoupení. Registr eviduje 8 524 vozidel, aktivně jezdí 2 611 vozů (30,6 %). Mezi 161 značkami, které tu sledujeme, je 43. nejpočetnější.

Způsobilost Daihatsu na STK podle ročníku

Jak si vozy Daihatsu vedou na technické prohlídce podle stáří.

80 %85 %90 %95 %100 %199019952000200520081990: 94,7 % z 906 prohlídek1991: 92,0 % z 1 478 prohlídek1992: 93,0 % z 1 482 prohlídek1993: 91,9 % z 1 628 prohlídek1994: 91,6 % z 870 prohlídek1995: 91,9 % z 1 189 prohlídek1996: 91,9 % z 2 406 prohlídek1997: 93,0 % z 2 235 prohlídek1998: 91,9 % z 2 476 prohlídek1999: 92,1 % z 2 268 prohlídek2000: 91,1 % z 1 372 prohlídek2001: 93,9 % z 888 prohlídek2002: 91,3 % z 588 prohlídek2003: 91,3 % z 682 prohlídek2004: 91,9 % z 564 prohlídek2005: 92,8 % z 635 prohlídek2006: 93,9 % z 801 prohlídek2007: 92,2 % z 893 prohlídek2008: 94,0 % z 820 prohlídek

Z 24 181 STK prohlídek za roky 1990–2008.

Spolehlivost v praxi

Výsledky Daihatsu na STK jsou v normě - plnou způsobilost má 92,4 % z 25 742 prohlídek, což odpovídá běžnému stáří těchto vozů.

Plnou způsobilost mělo 92,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Populární modely Daihatsu

Seřazeno podle počtu vozidel v evidenci, který ukazuje i číslo v rohu karty.

Rozpis podle modelů pokrývá 3 247 vozů Daihatsu z celkového počtu 8 524: počítáme vozy s rokem výroby od 1990 a uvádíme jen nejčastější modely.

Nejčastější modely

Nejčastější model značky je Feroza s 781 vozy, což je 9,2 % všech jejích vozů v registru. Druhý nejpočetnější Cuore přispívá dalšími 962 vozy.

Zbylé modely dohromady tvoří 79,6 %. Značka se tedy neopírá jen o jeden model.

Registrace Daihatsu v čase

První registrace v ČR od roku 1990 podle paliva, včetně dovezených ojetin. Starší než rok 1990 neuvádíme, evidence za ně není srovnatelná. Nejnovější rok nemusí být úplný.

2022–2026
BenzínNaftaLPG / CNGOstatní paliva
Počet vozidel038751131502022 · Benzín: 1502022 · Nafta: 22022 · LPG / CNG: 92022 · Ostatní paliva: 220222023 · Benzín: 942023 · Nafta: 12023 · LPG / CNG: 42023 · Ostatní paliva: 020232024 · Benzín: 992024 · Nafta: 02024 · LPG / CNG: 52024 · Ostatní paliva: 020242025 · Benzín: 762025 · Nafta: 02025 · LPG / CNG: 62025 · Ostatní paliva: 020252026 · Benzín: 612026 · Nafta: 02026 · LPG / CNG: 52026 · Ostatní paliva: 02026

Další roky zobrazíte pomocí tlačítek nad grafem.

Přesné počty podle roku a paliva
2022Benzín150Nafta2LPG / CNG9Ostatní paliva2Celkem163
2023Benzín94Nafta1LPG / CNG4Ostatní paliva0Celkem99
2024Benzín99Nafta0LPG / CNG5Ostatní paliva0Celkem104
2025Benzín76Nafta0LPG / CNG6Ostatní paliva0Celkem82
2026Benzín61Nafta0LPG / CNG5Ostatní paliva0Celkem66

Kde procházejí technickou

Středočeský kraj · 10,7 %Jihočeský kraj · 10,2 %Královéhradecký kraj · 10,2 %Jihomoravský kraj · 8,8 %Liberecký kraj · 7,8 %Ústecký kraj · 7,7 %Kraj Vysočina · 7,4 %Plzeňský kraj · 7,1 %

Nejčastější barvy

Červená-základní · 13,3 %Bílá · 8,9 %Šedá-metal · 8,6 %Modrá-metal · 8,2 %Šedá · 7,8 %Černá · 6,5 %Zelená-metal · 5,8 %Červená · 4,6 %

Složení podle druhu vozidla: 8 524 osobních aut (96,9 %) · 265 dodávek (3,0 %) · 8 jiných vozidel (0,1 %) (čísla nahoře platí pro osobní auta)

Z registru vozidel

Složení vozů Daihatsu podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo30,2 % · 2 053 vozidel
  • Rakousko7,9 % · 539 vozidel
  • Itálie4,5 % · 304 vozidel
  • Švýcarsko1,1 % · 76 vozidel
  • Nizozemsko0,6 % · 41 vozidel
  • ostatní země1,7 % · 113 vozidel
  • země neurčena54,0 % · 3 665 vozidel

Stáří vozů a podíl dovozů

Průměrné stáří vozů značky Daihatsu v registru je 28,1 roku. Dovezené kusy tvoří 79,7 % všech vozidel - průměr napříč celým trhem leží kolem 30 %, vozy Daihatsu jsou tak nad průměrem.

Nejvíce dovezených vozů Daihatsu pochází z Německa (2 053 vozů) a z Rakouska (539 vozů).

Proklepněte konkrétní Daihatsu podle VIN

Získejte historii najetých kilometrů, záznamy STK kontrol a počet majitelů z oficiálních registrů.