Daihatsu Feroza 1992

Evidováno
130
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
68 510 km
Dovezeno (107 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 751 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1992 eviduje registr Daihatsu Ferozy 130 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 40 vozů (30,8 %); ze zahraničí dovezeno 107 vozů (82,3 %).

Ročník 199291,3 %
Model celkem90,6 %
Značka celkem92,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 70 kW (76,2 %), 1.6 Benzín (23,8 %).

Barevně převládá šedá-metal (14,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (11,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 751 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 90,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 68 510 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 35 565 až 91 946 km. To odpovídá asi 2 015 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,3 %), pak následují Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku87544,3 %
Brzdové zařízení43522,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení23712,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1849,3 %
Řízení1658,3 %
Výhledy814,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
272×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
251×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
209×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
102×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
79×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
77×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
77×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
76×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 70 kW9991,1 %–

Z registru vozidel

Složení Daihatsu Ferozy 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo25,2 % · 27 vozidel
  • Rakousko7,5 % · 8 vozidel
  • Německo (NDR)1,9 % · 2 vozidla
  • Itálie0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena64,5 % · 69 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,4 % · 131 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,8 % · 81 prohlídek
  • Plzeňský kraj10,3 % · 77 prohlídek
  • ostatní61,5 % · 462 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza14,6 % · 19 vozidel
  • Modrá metalíza11,5 % · 15 vozidel
  • Zelená metalíza10,0 % · 13 vozidel
  • Červená metalíza9,2 % · 12 vozidel
  • Černá8,5 % · 11 vozidel
  • ostatní46,2 % · 60 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
82,5 %
evidováno u 113 vozů
Katalyzátor
17,5 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 60,0 %EURO 2 · 40,0 %

Jiné ročníky Daihatsu Ferozy

Proklepněte konkrétní Daihatsu Ferozu 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.