Chevrolet Aveo 2013
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 602 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 60 000 Kčmedián 65 000 Kčdo 75 000 Kč
V roce 2013 eviduje registr Chevroletu Avea 81 vozů. V provozu jich zůstává 79 vozů (97,5 %); ze zahraničí dovezeno 13 vozů (16,0 %).
Jak ročník stárne
Chevroletu Avea 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,6 % | - |
| 6 let | 97,1 % | - |
| 8 let | 94,2 % | - |
| 10 let | 93,2 % | - |
| 12 let | 93,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 63 kW (60,5 %), 1.4 Benzín 74 kW (14,8 %), 1.2 Nafta 55 kW (6,2 %).
Barevně převládá bílá (22,2 %), druhá nejčastější je černá (13,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 602 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 73 839 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 103 až 114 019 km. To odpovídá asi 5 680 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 248 | 41,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 147 | 24,3 % |
| Brzdové zařízení | 86 | 14,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 71 | 11,7 % |
| Řízení | 53 | 8,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 63 kW | 49 | 97,1 % | 60 600 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 86 000 Kč |
| 100 000 km | 69 000 Kč |
| 150 000 km | 60 000 Kč |
| 200 000 km | 51 000 Kč |
| 250 000 km | 40 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Chevrolet Avea ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 65 000 Kč (při mediánovém nájezdu 125 000 km). Běžné rozpětí je od 60 000 do 75 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 79 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 36 315 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 86 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 40 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Chevroletu Avea 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo46,2 % · 6 vozidel
- Rakousko30,8 % · 4 vozidla
- Lucembursko7,7 % · 1 vozidlo
- Slovensko7,7 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko7,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj26,2 % · 158 prohlídek
- Moravskoslezský kraj25,6 % · 154 prohlídek
- Hlavní město Praha20,9 % · 126 prohlídek
- ostatní27,2 % · 164 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá22,2 % · 18 vozidel
- Černá13,6 % · 11 vozidel
- Červená11,1 % · 9 vozidel
- Šedá11,1 % · 9 vozidel
- Modrá9,9 % · 8 vozidel
- ostatní32,1 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Avea k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Chevrolet Aveo 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.